Orto-Med Kraków

ZADZWOŃ +48 12 422 13 80

PORADNIA REHABILITACYJNA I OSTEOPATIA

PORADNIA REHABILITACYJNA

CENTRUM MEDYCZNE ORTO-MED

ul. Józefa Kałuży 1, 30-111 Kraków

Rejestracja: +48 12 422 13 80

E-mail: ortomed@klinika-ortomed.pl

PORADNIA REHABILITACYJNA W KRAKOWIE

PORADNIA REHABILITACYJNA

Poradnia Rehabilitacyjna w Centrum Medycznym OrtoMed w Krakowie, oferuje usługi w zakresie rehabilitacji, fizykoterapii, masażu i treningu sportowego. Celem pracy terapeutów jest powrót naszych pacjentów do pełnej sprawności fizycznej, jej utrzymanie, a także jej wzmacnianie.

Terapeuci naszej poradni rehabilitacyjnej, stale współpracują z lekarzami Centrum. Są nimi nie tylko ortopedzi, ale również specjaliści takich dziedzin jak: kardiologia, dermatologia, leczenie bólu, reumatologia, medycyna sportowa, chirurgia naczyniowa, ogólna, plastyczna i dziecięca. To wszystko po to, by proces rehabilitacji był optymalnie dobrany dla danego pacjenta, bezpieczny i maksymalnie efektywny.

Do placówki zgłaszają się osoby mające dolegliwości bólowe lub ograniczenia ruchomości. Pacjenci, po diagnozie lekarskiej, otrzymują kompleksowy plan terapii indywidualnej, masaż i ćwiczenia lecznicze na sali gimnastycznej. Wszystko dobrane jest do tego indywidualnego przypadku.

Klientami naszej poradni rehabilitacyjnej są także osoby chcące rozwinąć swoją aktywność fizyczną po okresie rekonwalescencji lub po długotrwałym bezruchu. Wówczas terapeuci, w porozumieniu z naszymi lekarzami, proponują plan treningowy dostosowany do aktualnego stanu zdrowia.

Do naszego Centrum Medycznego zapraszamy także osoby uprawiające sport. Posiadamy programy ćwiczeń aktywujące przed sezonem np. dla narciarzy i biegaczy, jak też plany treningowe dla aktywnych.

Bezcenną formą terapii jest także masaż. W Centrum Medycznym OrtoMed wykonywane są takie masaże jak: leczniczy, sportowy, poprzeczny,, limfatyczny, głęboki a także masaż relaksacyjny całego ciała.

Oprócz zabiegów oferujemy również sprzedaż wyrobów medycznych. Posiadamy wyroby medyczne dla działu profilaktyki zdrowotnej, rehabilitacji oraz medycyny sportowej. W naszym sklepie można zakupić wszelkiego rodzaju materace zdrowotne, profilaktyczne stabilizatory oraz pasy odciążające kręgosłup, ortezy i inne produkty wspomagające proces leczenia. W sklepie dostępne są produkty takich firm jak na przykład: Amix, Armedical, Aries, Ottobock, Sissel, Tb Polska, Medicast (aircast, donjoy), Studio- materace, Sanus.

poradnia rehabilitacyjna - OrtoMed
METODY TERAPEUTYCZNE

Techniki i metody wykorzystywane w Poradni ortopedycznej OrtoMed to:

Terapia Indywidualna opiera się na relacji pacjent – terapeuta i stawia na personalne podejście do pacjenta. Stosowana jest w terapii schorzeń i dysfunkcji narządu ruchu, powstałych w skutek urazów i kontuzji, wypadków, jak również wynikających ze stylu życia i przeciążeń związanych z pracą. Naszą ofertę kierujemy również do sportowców borykających się z kontuzjami, chcących szybko wrócić do formy.

Metoda Mulligana łączy ruch bierny, mobilizacyjny w płaszczyźnie powierzchni stawowych z czynnym ruchem kątowym w danym stawie. Wykonywane techniki oddziałują tutaj bezpośrednio na stawy, a pośrednio na układ nerwowo-mięśniowy. Podczas terapii terapeuta mobilizuje staw a pacjent czynnie wykonuje ruch w tym stawie.

Meoda PNF to proprioceptywne ułatwianie ruchu poprzez działanie trójpłaszczyznowe w stawach, zbliżone do aktywności dnia codziennego. Całość ruchu jest świadomym udziałem pacjenta przy pełnej współpracy z terapeutą. Celem metody jest przywrócenie wzorców ruchowych, takich jak prawidłowe chodzenie i siadanie, wykorzystując techniki stabilizujące, rozluźniające, przeciwbólowe oraz uczące ruchu i koordynacji. Proprioceptywne torowanie polega na pobudzeniu ekstero- i proprioreceptorów znajdujących się w ciele pacjenta oraz w różnych sferach jego kory mózgowej. W ten sposób pacjent uczy się danej funkcji od nowa.

Kinesiology Taping to metoda, w której aplikuje się specjalne plastry na skórę pacjenta. Celem tzw.plastrowania (tapingu) jest zmniejszenie, patologiczne zmienionego, napięcia mięśniowego, ułatwienie funkcji mięśni, poprawienie mikrokrążenia i aktywowanie systemu limfatycznego.

Metoda FDM jest modelem anatomicznym, w którym objawy kliniczne w połączeniu z mową ciała pacjenta umożliwiają diagnozę jednego lub kilku z sześciu specyficznych zniekształceń układu powięziowego:

 • taśma spustowa (Triggerband),
 • dystorsja cylindryczna (Cylinder Distortion),
 • fiksacja tektoniczna (Tektonik Fixation).
 • dystorsja kontinuum (Continuum Distortion),
 • dystorsja fałd (Folding Distortion),
 • przepuklina punktu spustowego (Herniated Triggerpoint),

Dzięki tej metodzie można na przykład w krótkim czasie uzyskać pełną ruchomość ramienia, które było zamrożone, znika chroniczny ból, zaś sportowcy, którzy w wyniku kontuzji nabawili się zwichnięcia górnego stawu skokowego mogą powrócić do normalnego treningu.

Trening funkcjonalny jest to trening poprawiający funkcjonowanie organizmu i przygotowujący do wykonywania typowych czynności w życiu codziennym. Jest to trening korygujący postawę oraz przywracający równowagę mięśniową. Ten rodzaj treningu wskazany jest dla wszystkich, z naciskiem dla tych osób, u których:

 • występuję nieprawidłowa technika wykonywania ruchu,
 • zauważa się nieprawidłową postawę,
 • pojawił się dysbalans mięśniowy objawiający się zaburzonym wzorcem ruchowym,
 • powracających po urazach lub kontuzjach,
 • dla osób początkujących, w celu stworzenia tzw. ”bazy” pod przyszłe cele.