Orto-Med Kraków

ZADZWOŃ +48 12 422 13 80

Wykonywane zabiegi CM

CENTRUM MEDYCZNO - REHABILITACYJNE

WYKONYWANE ZABIEGI

USG Naczyń

USG dzieci : stawów biodrowych, przezciemiączkowe, jamy brzusznej

Badanie USG u dzieci: stawów biodrowych, przezciemiączkowe, jamy brzusznej

Wykonane w odpowiednim czasie, pozwala na wczesne wykrycie zmian rozwojowych, chorobotwórczych a także pourazowych.
U małych dzieci najczęściej wykonuje się badanie usg stawów biodrowych, przezciemiączkowe mózgu oraz badanie jamy brzusznej.

 

USG stawów biodrowych umożliwia ich ocenę pod kątem wrodzonej dysplazji – wady wrodzonej, która wymaga wczesnego leczenia.

 

USG przezciemiączkowe jest badanie bezbolesnym i całkowicie bezpiecznym. Daje możliwość natychmiastowej oceny struktur mózgowia. Służy do wykrywania powikłań poporodowych i wad wrodzonych mózgu w tym zaburzeń związanych z krążeniem płynu mózgowo-rdzeniowego.

 

Badanie jamy brzusznej pozwala ocenić stan narządów jamy brzusznej. Najważniejsze punkty diagnostyczne to: wątroba, pęcherzyk i drogi żółciowe, trzustka, śledziona, przewód pokarmowy, nerki i nadnercza, śródbrzusze i węzły chłonne, narządy miednicy mniejszej i pęcherz moczowy.

 

U dzieci starszych najcześciej diagnostyka USG dotyczy jamy brzusznej, tarczycy, tkanek miękkich. Jest to badanie dzięki któremu możliwe jest wczesne wykrycie zmian nowotworowych jak również zmian pourazowych. W obecnych czasach USG jest podstawowym narzędziem w pracy lekarza – można powiedzieć, że jest to stetoskop XXI wieku.

Badanie stóp i indywidualny dobór wkładek